Myslíte si, že existuje sezóna na makové recepty? Pre mňa nie, celý rok je správny čas na dobrý makový koláč. Aj keď pravda je, že na jeseň mi chutia trochu viac. Pretože k dobrému makovému koláču sa mi žiada nejaký teplý nápoj, čaj alebo kakao. Vtedy mi chutí ešte viac. Ak máte radi mak a...

Myslíte si, že existuje sezóna na makové recepty? Pre mňa nie, celý rok je správny čas na dobrý makový koláč. Aj keď pravda je, že na jeseň mi chutia trochu viac. Pretože k dobrému makovému koláču sa mi žiada nejaký teplý nápoj, čaj alebo kakao. Vtedy mi chutí ešte viac. Ak máte radi mak a makové recepty, zozbierali sme pre vás naše najlepšie a najobľúbenejšie makové recepty. Keď niektorý z nich vyskúšate, nezabudnite ho na stránke ohodnotiť. 

Makové recepty od Sisters Bakery

Kysnuté, nekysnuté, slávnostné aj všedné, s ovocím aj bez – také sú naše makové recepty. Pestrý výber receptov na sladké koláče či zákusky, v ktorých hlavnú rolu zohráva mak. Máte radi mak? Ja som mak začala jesť až v čase, keď som čakala prvé dieťa – vtedy na človeka prídu chúťky nevídané a tak to bolo aj so mnou. Raz som na obed v kantíne v práci ochutnala makové šúľance a odvtedy mak jem. Ako ste na tom s makom vy? Milujete ho, nenávidíte alebo neohrdnete dobrým makovým koláčom, ale keď je na výber, orechy dostanú prednosť?

Ak maku vyslovene nehovoríte nie, potom vám odporúčam prezrieť si náš výber makových receptov. Dajte nám vedieť, ak máte vy svoj obľúbený makový koláč alebo zákusok, na ktorý nedáte dopustiť, radi sa necháme aj my inšpirovať vami.

Tak poďme na to, nech sa páči, naše najlepšie makové recepty:

  1. Maková bábovka s čokoládovou polevou: Najväčšia klasika medzi domácimi koláčikmi je bábovka. V makovej verzii s čokoládovou polevou je neodolateľná, chutná a šťavnatá. Ak ste práve na ňu dostali chuť, kliknite sem na recept.
Maková bábovka s čokoládou
Maková bábovka s čokoládou

2. Plnený makový koláč: Tento koláč odporúčame pre náruživých makojedákov. Plnený makový koláč je totižto najmä o plnke. O chutnej makovej plnke, ktorou sme nešetrili. Môžete si ho podľa nášho receptu upiecť ešte dnes.

Makový plnený koláč
Makový plnený koláč

 

3. Citrónovo makové muffiny: Kombinácia maku a citrónov je veľmi obľúbená. Ak máte radi muffiny, skúste niekedy tieto špaldové citrónovo makové, sú nadýchané a určite vám budú chutiť. Recept nájdete na našej stránke.

Citrónovo makové muffiny
Citrónovo makové muffiny

4. Maková torta s malinovou vrstvou: Spomedzi našich makových receptov je tento jasným víťazom – minimálne, čo sa vášho záujmu týka. Tento recept na makovú tortu s malinovou vrstvou ste najviac lajkovali, komentovali ale aj skúšali. Ak náhodou nie, môžete sa do toho pustiť.

Maková torta bez múky
Maková torta bez múky

5. Makovník a orechovník ako vianočka: AK máš rada makovník, ak máš rada vianočku, nemusíš sa viac rozhodovať, ktoré z týchto dvoch napiecť. Upeč si náš makovník ako vianočku, máme na to návod a overený recept.

Makovník a orechovník
Makovník a orechovník

6. Bratislavské rožky s makom na plechu: Keď už hovoríme o variáciách koláčov, máme pre vás ďalšiu. Pre milovníkov bratislavských rožkov, ktorí práve nemajú čas a chuť piplať sa s formovaním rožkov, máme zjednodušenú alternatívu. Koláč na plech, v ktorom kombinujeme cesto a plnku podľa receptu bratislavských rožkov. Skvelá vec, vyskúšajte.

makový koláč
makový koláč

7. Makový koláč s jahodami pod sklom: Mak chutí aj s jahodami, presvedčíte sa o tom, keď si upečiete tento chutný a veľmi osviežujúci koláč, kde sme na nadýchaný makový korpus naniesli sladkokyslú tvarohovú plnku, do nej sme naukladali čerstvé jahody a celé to zaliali želatínou. Recept nájdete tu.

makový koláč s jahodami
makový koláč s jahodami

8. Šťavnatý makovo jablkový koláč aj v bezlepkovej verzii: Aj pre bezlepkáčov máme recepty. Okrem makovej torty s malinami, ktorú si môžete jednoducho pretaviť do bezlkepkovej verzii, máme aj tento recept, kde nahradíte krupicu bezlepkovou a máte hotovo aj pre celiatikov.

šťavnatý makový koláč s jablkami
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

9. Slávnostný makový koláč: Občas treba tak fajnovejšie napiecť. Môžno na narodeniny alebo keď očakávate vzácnu návštevu. Ak chcete piecť slávnostne a makovo, potom je toto ten správny recept pre vás. 

makový koláč
makový koláč

10. Makové rožky lupačky: Pre mňa osobne je toto top makový recept. Makové lupačky s maslom, k tomu kávička a krásne raňajky môžu začať. Tento recept je tak dobrý, že som ho zaradila aj do mojej knihy Takmer zabudnuté recepty, pretože si zaslúži, aby sa naň nezabudlo :-).

Makové rožky lupačky
Makové rožky lupačky

Vybrali ste si?

Ak ste nenašli to, čo hľadáte, ďalších 70 receptov, medzi nimi aj makové, máme pre vás v knihe Takmer zabudnuté recepty alebo výber 10 kváskových na vás čaká v limitovanej edícii receptára Kváskové recepty, ktorý v týchto dňoch pribaľujeme ako darček k našej knihe, ak si ju objednáte na našej stránke. 

Inšpirujte sa fotografiami a ak vás presvedčia, už dnes si môžete knihu Takmer zabudnuté recepty objednať a o pár dní si v nej môžete listovať.

Makovo orechový koláč
Makovo orechový koláč
Makové rožky lupačky
Makové rožky lupačky
makové buchtičky
makové buchtičky
Plnené makové rožteky
Plnené makové rožteky
Takmer zabudnuté recepty
Takmer zabudnuté recepty

Leave a Reply