jednoduché minibábovky z bielkov
jednoduché minibábovky z bielkov
jednoduché minibábovky z bielkov
Keď nemáš čas, ale máš chuť na sladké, tak si upeč tieto jednoduché minibábovky z bielkov. Na ich prípravu nepotrebuješ dokonca žiadne mixéry ani iné mašiny (ak nerátam rúru) a ich prípravu zvládnu aj menej skúsení. No a ako bonus – zbaviš sa prebytočných bielkov, lebo do týchto báboviek ich minieš hneď 6 kusov :-)....

Keď nemáš čas, ale máš chuť na sladké, tak si upeč tieto jednoduché minibábovky z bielkov. Na ich prípravu nepotrebuješ dokonca žiadne mixéry ani iné mašiny (ak nerátam rúru) a ich prípravu zvládnu aj menej skúsení. No a ako bonus – zbaviš sa prebytočných bielkov, lebo do týchto báboviek ich minieš hneď 6 kusov :-).

Jednoduché minibábovky z bielkov od Sisters Bakery

Ingrediencie:

  • 260 g hladkej múky (môžete dať pol na pol pšeničnú a kokosovú múku, resp.pre bezlepkovú verziu nakombinujeme ryžovú a kokosovú múku)
  • 250 ml vlažného mlieka
  • 200 g kryštálového cukru
  • 150 g mäkkého masla
  • 6 bielkov (resp. 180-200 g)
  • 1 ČL vanilky
  • 1 kypriaci prášok
  • Štipka soli
  • Sušené kokosové mlieko a práškový cukor na posypanie

 

Ako na to?

Bielky s mliekom dáme do misy a metličkou ich premiešame (netreba šľahať).

Sypké prísady – hladkú múku, kypriaci prášok a soľ – preosejeme, pridáme cukor a vanilku a spolu všetko premiešame. Na tieto suché prísady dáme zmäknuté maslo a rukami hmotu rozdrobíme tak, aby sa maslo zapracovalo do múky, ale stále ostali hrudky.

Na celé toto nalejeme asi tretinu z mliekovo-bielkovej tekutiny a metličkou premiešame. Prilejeme zvyšok tekutiny a asi minútu-dve zmes miešame metličkou.

Cesto na jednoduché minibábovky nalejeme do maslom vytretých a múkou vysypaných foriem na minibábovky, alebo použijeme klasickú bábovkov formu, či cesto rozlejeme na plech. Minibábovky pečieme vo vopred rozohriatej rúre na 180 stupňoch asi 25 minút (ak pečieme jednu veľkú bábovku, čas pečenia treba tomu prispôsobiť asi na 45 minút).

Po dopečení necháme koláčiky asi 10 minút vo forme, potom ich opatrne vyklopíme a necháme na mriežke vychladnúť. Podávame ich posypané práškovým cukrom a kokosovou múkou alebo strúhaným kokosom.

Jednoduché pečenie

Mám taký pocit, že by sa vám mohli hodiť ešte ďalšie recepty, pri ktorých netreba extra vybavenie alebo extra skúsenosti. Dobré veci nemusia byť komplikované a tieto jednoduché recepty sú toho dôkazom. Či už vás zaujal recept na jednoduché minibábovky z bielkov, alebo si vyberiete niečo z ponuky nižšie – vedzte, že na konci vásho úsilia budú koláčiky, ktoré budú chutiť.

 

Leave a Reply