O nás

Home / O nás

Dve segry

Sme dve sestry, Michaela a Katarína, narodené v ten istý deň, len s rozdielom troch rokov. Toto časové zladenie nenápadne vstupuje do našich životov aj ďalej a aj deti máme narodené takmer na deň presne. A práve narodením našich druhých detí, ktoré sa, čuduj sa svete, tiež narodili skoro rovnako, začína v roku 2015 príbeh Sisters Bakery. Blogu, ktorého cieľom je prinášať ľuďom radosť z vydareného pečenia, z vychutnávania si dobrého jedla, ale aj náhľad do minulosti prostredníctvom starých receptov, ktoré sa snažíme zachraňovať.

V dnešnom modernom svete plnom kadejakých diét ostávame verné tradičnému obžerstvu a pečieme o stošesť. Nezaostávame však za dobou, experimentujeme so surovinami, hľadáme tie správne rovnováhy chutí a kalórií (častokrát platí priama úmera, že čím viac kalórií, tým viac chute, ale nevzdávame sa a naše oddelenie vedy a výskumu tvrdo pracuje na zdravších alternatívach).

Za každých okolností pre nás ale ostáva prvoradé pravidlo: musí to chutiť, musí to vyzerať a musí to fungovať. Nápady čerpáme v tajných rodinných receptoch po našich babkách, v maminkinom úhľadne napísanom zošite receptov s červenými nadpismi, v starých aj novších kuchárskych knihách, na webe a aj vo vlastných hlavách.

Tie najväčšie receptové skvosty sme dokonca vydali v podobe kníh, ktoré sú takými malými kronikami a albumami tých najlepších receptov, na ktoré by sa nemalo zabudnúť. Pripomínajú nám naše mamy, babky a tety, prebúdzajú spomienky na jedlo a rodinnú pohodu a toto sú momenty, ktoré si treba pestovať a uchovávať. Knihy nesú príznačný názov Takmer zabudnuté recepty a Takmer zabudnuté recepty 2.

Veríme, že sa vám podľa našich receptov dobre pečie a najmä – že vám s nami chutí. Ak áno, povedzte o nás aj ďalej. Čím viac nás bude, tým lepšie :-).

Sestry Michaela a Katarína