O nás

Home / O nás

Dve segry

Sme dve sestry, Michaela a Katarína, narodené v ten istý deň, len s rozdielom troch rokov. Toto časové zladenie nenápadne vstupuje do našich životov aj ďalej a aj deti máme narodené takmer na deň presne. A práve narodením našich druhých detí, ktoré sa, čuduj sa svete, tiež narodili skoro rovnako, začína príbeh Sisters Bakery.

V dnešnom modernom svete plnom kadejakých diét ostávame verné tradičnému obžerstvu a pečieme o stošesť. Nezaostávame však za dobou, experimentujeme so surovinami, hľadáme tie správne rovnováhy chutí a kalórií (častokrát platí priama úmera, že čím viac kalórií, tým viac chute, ale nevzdávame sa a naše oddelenie vedy a výskumu tvrdo pracuje na zdravších alternatívach).

Za každých okolností pre nás ale ostáva prvoradé pravidlo: musí to chutiť, musí to vyzerať a musí to fungovať. Nápady čerpáme v tajných rodinných receptoch po našich babkách, v maminkinom úhľadne napísanom zošite receptov s červenými nadpismi, v starých aj novších kuchárskych knihách, na webe a aj vo vlastných hlavách. Niekedy sa  niečo nepodarí a zrazu je z toho ešte lepšia dobrota ako bolo pôvodne plánované. Čiže aj náhoda prispieva k našej tvorbe.

Každý recept je ale nami odskúšaný, dokonca aj niekoľkokrát, rôznymi ľuďmi ochutnaný a pochválený, niekedy dokonca aj našou maminkou, ktorá je inšpiratívnou kritičkou našej práce :).

Tak nech vám s nami chutí!