Najlepšie šišky – všetky naše šiškové recepty pokope
Neviete sa rozhodnúť, ktoré šišky upečiete? A ktoré sú to tie najlepšie šišky? Pripravili sme pre vás praktický sumár, kde si môžete jednotlivé recepty na jednom miesto popozerať, porovnať a vybrať si ten, ktorý vás najviac osloví. Alebo ich vyskúšate všetky, rad za radom? 🙂  Veď Fašiangy sú dosť dlhé… Najlepšie šišky – všetky naše...

Neviete sa rozhodnúť, ktoré šišky upečiete? A ktoré sú to tie najlepšie šišky? Pripravili sme pre vás praktický sumár, kde si môžete jednotlivé recepty na jednom miesto popozerať, porovnať a vybrať si ten, ktorý vás najviac osloví. Alebo ich vyskúšate všetky, rad za radom? 🙂  Veď Fašiangy sú dosť dlhé…

Najlepšie šišky – všetky naše šiškové recepty pokope

Predtým, než sa pustite zisťovať, ktoré sú to tie najlepšie šišky, ponúkame vám zopár rád, ako dosiahnuť, aby každé šišky, ktoré si pripravíte, boli dokonalé. Kliknite na Desať rád, ktoré vám každá skúsená šiškárka len potvrdí, zabezpečia, že sa vám šišky určite podaria a budú všetkým chutiť.

Dokonalé šišky

Recept č.1: Fašiangové šišky s pivom

S pivom? Netreba sa čudovať, pivo a jeho bublinky zlepšujú proces kysnutia a šišky budú ako jedna báseň. A nemusíte sa báť, pivo v nich cítiť nebude a alkohol tepelnou úpravou vyprchá. Vyskúšate tento recept? Nájdete ho tu: Fašiangové šišky s pivom.

fašiangové šišky
fašiangové šišky s pivom

Recept č.2: Srdiečkové šišky plnené malinovým džemom

Niečo pre milovníkov – srdiečkové šišky. Ja som ich prvýkrát piekla pre môjho mužíka raz na Valentína a zožali veľký úspech. Malá sladká pozornosť, ktorú vlastnoručne vyrobíte, je niekedy viac ako fajnová bonboniéra. Ak chcete byť tento rok na Valentína originálni, skúste tento recept na Srdiečkové šišky plnené malinovým džemom. Ale ináč, nemusíte čakať len na Valentína, kľudne si ich spravte aj dnes :-).

srdiečkové šišky
srdiečkové šišky

 

Recept č.3: Šišky bez kysnutia

Ak nemáte čas alebo sa vám jednoducho nechce chystať kysnuté cesto, môžete si spraviť šišky bez kysnutia. Chutiť vám budú rovnako dobre, len ich budete mať spravené rýchlejšie, než by ste čakali. A vďaka čomu budú aj nekysnuté šišky nadýchané a mäkké? Kliknite na náš recept na Šišky bez kysnutia a zistíte to.

šišky bez kysnutia

 

Recept č.4: Perníkové šišky s karamelovou polevou

Ok, nie zrovna tradičný fašiangový recept, ale prečo raz nevyskúšať niečo trochu iné? Ak máte radi karamel, ak máte radi oriešky a ešte aj perník, tak tento recept nesmiete obísť. A verte mi, budú vám chutiť nielen na Fašiangy :-). Recept na Perníkové šišky už na vás čaká.

perníkové šišky
perníkové šišky

Ktorú sú vaše najlepšie šišky?

Našli ste svoje “najlepšie šišky”? Ak nie, máme pre vás celkom slušnú zbierku našich šiškových receptov, spomedzi ktorých si určite vyberiete. Poďte teda pozerať spolu s nami aj ďalej:

 

Recept č.5: Šišky bez vajec a masla

Ak patríte náhodou medzi stravníkov s nejakou intoleranciou, tento recept by sa vám mohol hodiť. Máme pre vás šišky bez vajec a masla, čiže bez živočíšnych prvkov. Napriek tomu sme nerobili žiadne kompromisy, pretože Šišky Sfenj chutia úžasne aj bez vajec, aj bez masla. Vyskúšate náš recept?

šišky bez vajec
šišky bez vajec

 

Recept č.6: Šišky s nugátovou plnkou

Tento recept vám ukáže, ako spraviť veľmi “výdatné” základné šiškové cesto. Surovinami sme nešetrili a výsledok stál za to. Mäkučké šišky, plnené nugátom, sú proste neodolateľné a nikto im nepovie nie. Kliknite na recept na Šišky s nugátovou plnkou a možno už dnes si na nich budete pochutnávať.

šišky s nugátovou plnkou
šišky s nugátovou plnkou

 

Recept č.7: Grécke šišky Loukoumades

Trochu si pocestujeme spolu. Aspoň virtuálne. Ak máte chuť na netradičné šišky, ktoré u nás nepoznáme, odporúčame vám vyskúšať grécke šišky Loukoumades, ktoré už na prvý pohľad lákajú. Poliate medovým sirupom a posypané orieškami sú dezertom v pravom slova zmysle. A tu je sľúbený recept na grécke šišky Loukoumades.

Grécke šišky loukoumades
Grécke šišky loukoumades

Viete, ktoré sú naše najlepšie šišky?

Proti gustu žaiden dišputát, alebo koľko ľudí, toľko chutí. V tomto odseku sa dozviete, ktoré sú naše najlepšie šišky. Vyskúšali sme ich už fakt neuveriteľne veľa. Ale vyhrávajú šišky, na ktoré máme najsladšie spomienky. Čítajte ďalej a dozviete sa, ktoré sú to.

 

Recept č.8: Šišky donuts aj v kváskovej verzii

Keď už je reč o šiškách, nemôžeme vynechať ani klasické americké donutky. Typický prstencový tvar a nespočetné množstvo rôznych poliev a plniek. My sme ich spravili v kombinácii čokoláda – pomaranč a dobrá správa pre kváskovačkov – k tomuto receptu máme aj kváskovú verziu. Ak máte chuť na donutky, vyskúšajte náš recept.

Šišky donuts
Šišky donuts

 

Recept č.9: Šišky z odpaľovaného cesta

Ak vás táto kombinácia prekvapuje, vedzte, že to nie je nič nové, čo by sme práve vymysleli. Odpaľované cesto sa výborne vysmáža a šišky z neho si môžete vychutnať v rôznej podobe – napríklad ako venčeky s ovocím, ako sme to spravili my v našom recepte alebo ako španielske churros, kedy “hadíkov” v odpaľovaného cesta po vysmažení obalíme v škoricovom cukre. Ak sme vás práve navnadili, vyskúšajte náš recept na šišky z odpaľovaného cesta.

Venčeky z odpaľovaného cesta ako šišky
Šišky z odpaľovaného cesta

 

Recept č.10: Sedliacke šišky s jahodovou penou

A na záver pridávame náš asi najobľúbenejší šiškový recept. Sedliacke šišky s jahodovou penou. Takto ich robievala naša maminka a asi nám navždy budú pripomínať zminé víkendy u našich a poobedné kávičkovanie a maškrtenie s maminkou, babkou a našou krstnou. Tento recept na Sedliacke šišky vám vrelo odporúčame.

sedliacke šišky
sedliacke šišky

 

Leave a Reply