Recept na tieto nočné vafle bez práce raz za čas oprášim. Najmä vtedy, keď u nás prespáva viac detí. Lebo ešte žiadne dieťa nepovedalo NIE na dobré vafle na raňajky. Polejú si ich javorovým sirupom, posypú čerstvým ovocím a fajnšmekri natrú aj nutelku. Recept je jednoduchý a ak nemáte vaflovač, upečte si ich na panvici...

Recept na tieto nočné vafle bez práce raz za čas oprášim. Najmä vtedy, keď u nás prespáva viac detí. Lebo ešte žiadne dieťa nepovedalo NIE na dobré vafle na raňajky. Polejú si ich javorovým sirupom, posypú čerstvým ovocím a fajnšmekri natrú aj nutelku. Recept je jednoduchý a ak nemáte vaflovač, upečte si ich na panvici ako lievance. Dôležité je, že sú takmer bez roboty, prácu za vás spraví čas :-).

Nočné vafle bez práce od Sisters Bakery

 

Ingrediencie: 

1 šálka teplej vody

1 balíček sušeného droždia

60 – 100 g roztopeného masla

2 šálky plnotučného mlieka

1 malá lyžička soli

2 lyžice kryštálového cukru (môže byť aj menej)

3 šálky hladkej múky

2  vyšľahané vajcia

 

Ako na to?

Toto urobíme večer pred spaním:

  • Do veľkej misky dáme teplú vodu, v ktorej rozmiešame sušené droždie, kým sa nerozpustí.
  • V menšej miske zmiešame roztopené maslo, mlieko, soľ a cukor.
  • Mliekovú zmes vlejeme do veľkej misky a premiešame.
  • Nakoniec primiešame múku. Misku zakryjeme plastovou fóliou a necháme cez noc kysnúť.
  • Celá zmes môže zdvoj – až strojnásobiť objem, preto treba veľkú misu!

 

Práca na ráno:

  • Vyšľahané vajcia vmiešame do vykysnutej zmesi, dobre premiešame a môžeme robiť vafle. Pre lepšiu chrumkavosť môžeme vajcia zmiešať so zarovnanou lyžičkou sódy bikarbóny.
  • Podávame čerstvo napečené, poliate javorovým sirupom alebo posypeme cukrom a ozdobíme ovocím.
  • Táto dávka vystačí asi na 12-16 vaflí. Ak ich všetky nezjete, môžete ich hneď po vychladnutí zabaliť do igelitového vrecúška, odsať z neho vzduch a vafle zamraziť aj na niekoľko týždňov. Pred spotrebovaním ich necháme krátko vybraté z mrazničky popustiť, potom ich môžeme buď ohriať v mikrovlnke alebo v toastovači.

Chceme byť s vami v kontakte

Záleží nám na vašom názore a veľmi radi by sme s vami ostali v kontakte. Ak chcete od nás dostávať notifikácie o nových receptoch, novinkách na stránke alebo mimo nej, pozývame vás zaregistrovať sa na našej stránke. Registračný formulár nájdete napravo pri každom recepte (ak pozeráte cez počítač) alebo na spodku receptu, ak pozeráte cez mobil.

Registrácia vám nezaberie viac ako minútu, stačí nám vaše meno, mailová adresa a váš súhlas, že vám môžeme občas napísať. Do vášho mailu vám potom príde kontrolná správa, v ktorej len potvrdíte registráciu a vybavené. Potom už len striehnite a my vám napíšeme.

Ak radi pečiete podľa našich receptov a chutí vám, potešíme sa, ak náš recept na stránke ohodnotíte. Sledujte nás aj na Instagrame, Pintereste alebo na Facebooku.

 

Leave a Reply