perníkový cheesecake
perníkový cheesecake
perníkový cheesecake
Keď sa skončia Vianoce a prejde pár týždňov, zrazu doma objavíme zabudnutú krabicu plnú perníkov. Ak sa nám ich už nechce jesť, je tu námet na ich recykláciu. Ja som upiekla super krémový perníkový cheesecake. Plnka je tak jemná a krémová, akú ste ešte nemali. Ak aj nemáte po ruke perníky, dajú sa, samozrejme, nahradiť...

Keď sa skončia Vianoce a prejde pár týždňov, zrazu doma objavíme zabudnutú krabicu plnú perníkov. Ak sa nám ich už nechce jesť, je tu námet na ich recykláciu. Ja som upiekla super krémový perníkový cheesecake. Plnka je tak jemná a krémová, akú ste ešte nemali. Ak aj nemáte po ruke perníky, dajú sa, samozrejme, nahradiť ľubovoľnými maslovými sušienkami, do ktorých len pridáme trochu perníkového korenia.

Perníkový cheesecake od Sisters Bakery

Ingrediencie:

Na cesto:

 • 350 g perníkov (zabudnutých alebo aj čerstvo upečených)
 • 175 g masla

 

Na plnku:

 • 750 g krémového syra (napr. Philadelphia) alebo krémového tvarohu zmiešaného s krémovým syrom v pomere 1:1
 • 200 g kryštálového cukru
 • 5 vajec
 • Kôra a šťava z 1 citróna
 • 100 ml šľahačkovej smotany
 • 1 vanilkový cukor alebo zrniečka z 1 vanilkového lusku

 

 

Ako na to?

 • Rúru rozohrejeme na 170 stupňov.
 • Na perníkový cheesecake najprv rozmrvíme perníky na jemnú strúhanku (ideálne tak, aby nám v zmesi neostali väčšie kúsky).
 • Pridáme k nim zmäknuté maslo a rukami rozmrvíme do lepkavej zmesi. Tú nanesieme na dno a po bokoch tortovej formy s priemerom 20 cm, ktorú sme vystlali papierom na pečenie. Pomocou lyžice cesto dobre pritlačíme, aby držalo tvar.
 • Na plnku vymiešame krémový syr spolu so šľahačkou a cukrom do krémova. Pridáme citrónovú šťavu a kôru, vanilku alebo vanilkový cukor a premiešame.
 • Napokon po jednom zašľaháme celé vajcia a krémovú zmes vylejeme do pripravenej tortovej formy s cestom.
 • Formu položíme na plech na pečenie a vložíme do rozohriatej rúry. Na dno rúry vložíme ohňovzdornú nádobu (napr. misu z jenského skla) naplnenú vodou, ktorá nám bude počas pečenia generovať paru.
 • Cheesecake pečieme pomaly v pare asi hodinu a štvrť prípadne aj dlhšie (mne to trvalo skoro hodinu a pol). Pomalým pečením koláč nepraskne a ostane šťavnatý a krémový.
 • Keď je plnka na povrchu na dotyk pružná a drží, vyberieme koláč z rúry a necháme ho na kuchynskej linke vychladnúť. Chladnutím plnka trochu sadne, ale udrží si tvar.
 • Perníkový cheesecake potom opatrne vyberieme z formy. Ak sa vám stane to, čo mne, že pri vyberaní z formy trochu opadnú prevyšujúce okraje cesta, rozmrvte ich po okrajoch torty a zachránite estetiku 😊.
 • Nezabudnite si pozrieť nižšie ďalších 8 overených cheesecakových receptov z našej dielne. Určite si vyberiete.

Recepty, na ktoré nechceme zabudnúť

Sledujete našu stránku a pečiete podľa našich receptov? Veríme, že vám s nami chutí a tešíme sa vašej priazni. Veríme, že podobne ako my, aj vy viete oceniť chuť a pôžitok z poctivých domácich koláčov, zákuskov a pečiva. Určite máte doma receptárik po svojej babičke či mame, ktorý si chránite ako oko v hlave a pečiete z neho svoje rodinné poklady.

Ak je tak, pozývame vás pozrieť si aj našu knihu plnú receptových pokladov, pochádzajúcich z čias Rakúsko-Uhorska. Kniha Takmer zabudnuté recepty 2 – klenoty rakúsko-uhorskej kuchyne vám ponúka 71 receptov na sladké a slané pečenie, z ktorých drvivá väčšina nie je na našej stránke. Ku každému receptu nájdete zaujímavý a pútavý príbeh, ktorý vám rozpovie pozadie vzniku receptu.

Okrem knihy receptov si teda s našou knihou kupujete aj príjemné oddychové čítanie, vďaka ktorému nazriete hlbšie do kulinárnej histórie tých najlepších receptov.

A aby sme nezabudli – na konci knihy sme vám nechali priestor, aby ste si tam mohli zapísať svoje vlastné rodinné recepty, aby sa na ne nezabudlo.

Objednajte si knihu Takmer zabudnuté recepty 2 – klenoty rakúsko-uhorskej kuchyne ešte dnes za výhodnú cenu priamo na našej stránke a spravte radosť sebe alebo niekomu blízkemu, kto rád pečie.

CHCEM SI OBJENAŤ KNIHU TAKMER ZABUDNUTÉ RECEPTY 2

Takmer zabudnuté recepty 2
Takmer zabudnuté recepty 2

Cheescake recepty

Pre milovníkov cheesecakov na záver ešte prehľad našich ďalších cheesecakeových receptov:

Cheesecake s citrónovou plnkou, čučoriedkami a mrveničkou

Čokoládový cheesecake s pomarančom

Marhuľový cheesecake

Mangový cheesecake

Kokosový cheesecake s marakujou

Karamelový cheesecake s lieskovcami

Cheesecake s čučoriedkovou penou

Šťavnatý tvarohový koláč tvaroháč

 

cheesecake s citrónovou plnkou a čučoriedkami
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Leave a Reply