čučoriedkový chlebíček
čučoriedkový chlebíček
čučoriedkový chlebíček
Cey letné prázdniny dozrievajú čučoriedky a to je ten správny čas, aby sme si upiekli šťavnatý čučoriedkový chlebíček. Jednoduchý ovocný koláč ku káve alebo na raňajky, ktorý bude všetkým chutiť. Poďte si pozrieť môj recept a keď ho vyskúšate a bude vám chutiť, nezabudnite mu dať päť hviezdičiek. Čučoriedkový chlebíček od Sisters Bakery Ingrediencie: 150...

Cey letné prázdniny dozrievajú čučoriedky a to je ten správny čas, aby sme si upiekli šťavnatý čučoriedkový chlebíček. Jednoduchý ovocný koláč ku káve alebo na raňajky, ktorý bude všetkým chutiť. Poďte si pozrieť môj recept a keď ho vyskúšate a bude vám chutiť, nezabudnite mu dať päť hviezdičiek.

Čučoriedkový chlebíček od Sisters Bakery

Ingrediencie:

  • 150 g hladkej múky
  • 150 g čučoriedok
  • 100 g mäkkého masla
  • 75 g bieleho smotanového jogurtu
  • 75 g práškového cukru
  • 2 celé vajcia
  • 1 balíček vanilkového cukru alebo zrniečka z polovice vanilkového lusku
  • 1 kopcovitá ČL kypriaceho prášku

 

Ako na to?

Čučoriedkový chlebíček je veľmi jednouchý sezónny koláč, ktorý zvládne upiecť aj začiatočník v kuchyni 😊. Na jeho prípravu nám bude stačiť jedna misa a ručný mixér – šľahač. A na pečenie forma na chlebík – ale ak nemáte nevadí, použite menší plech.

Postup je nasledovný: najprv dáme do misy zmäknuté maslo, cukor a vanilku a šľahačom vyšľaháme do krémova. Potom po jednom dôkladne zašľaháme celé vajcia (ideálne izbovej teploty). Potom pridáme biely smotanový jogurt a dobre premiešame.

Na túto zmes ďalej preosejeme múku spolu s kypriacim práškom a už len gumenou varechou premiešame. Odporúčam nešľahať, inak by cesto mohlo ostať príliš hutné a gumové.

No a napokon pridáme čerstvé čučoriedky a rovnako gumenou varechou ich vmiešame do hustého cesta. Cesto teraz vlejeme do pripravenej formy, ktorú sme vopred vytreli tenkou vrstvou masla alebo oleja a vysypali múkou (alebo môžeme použiť jednorazovú papierovú formu), uhladíme povrch a čučoriedkový chlebíček pečieme vo vopred vyhriatej rúre na 180 stupňoch asi 35-40 minút (ak dáme koláč na plech, čas pečenia sa skráti asi na pol hodinu). Pomocou špajle odskúšame, či je koláč prepečený a potom ho vyberieme z rúry. Necháme ho chvíľu odstáť a potom ho opatrne vyberieme z formy a necháme na mriežke úplne vychladnúť.

Čučoriedkový chlebíček podávame posypaný práškovým cukrom.

Dobré čučoriedkové recepty

Pre všetkých milovníkov tohto drobného ovocia mám ešte námet na ďalšie čučoriedkové dobroty, ktoré sa oplatí vyskúšať:

Košíčky s čučoriedkovou plnkou

Cheesecake s čučoriedkovou penou

Kysnuté čučoriedkové uzly s cukrovou polevou

Čučoriedkové koláčiky do ruky

Kváskové koláče s čučoriedkami a mrveničkou

Leave a Reply