jednoduchý jablkový koláč
jednoduchý jablkový koláč
jednoduchý jablkový koláč
Ak na vás príde spontánna chuť na sladké, nie je nič lepšie ako tento jednoduchý jablkový koláč z jednej misy. Pripravíte ho za pár minút, šupnete do rúry a kým umyjete riady, je hotový. V lahodnom maslovom ceste sa vyníma chuť jabĺk a niekde v pozadí aj pomarančovej kôry. Veľkí labužníci si k nemu môžu...

Ak na vás príde spontánna chuť na sladké, nie je nič lepšie ako tento jednoduchý jablkový koláč z jednej misy. Pripravíte ho za pár minút, šupnete do rúry a kým umyjete riady, je hotový. V lahodnom maslovom ceste sa vyníma chuť jabĺk a niekde v pozadí aj pomarančovej kôry. Veľkí labužníci si k nemu môžu vyšľahať škoricov šľahačku. Nech vám s nami chutí!

Jednoduchý jablkový koláč z jednej misy od Sisters Bakery

Ingrediencie:

250 g hladkej múky

rovnako 250 ml mlieka

250 g masla

150 g práškového cukru

3 vajcia

2 balíčky Zlatého klasu alebo vanilkového pudingu

1 kyrpriaci prášok

1 ČL vanilky

Asi 3 väčšie jablká

Trochu pomarančovej kôry

Štipka soli

Ako na to?

Jablká očistíme, vykrojíme jaderníky a nakrájame ich na menšie kocky.

Na cesto najprv vyšľaháme zmäknuté maslo spolu s preosiatym práškovým cukrom do krémova. Pridáme vanilku a ešte raz premiešame.

V ďalšom kroku pridáme jedno celé vajce a šľaháme, kým nie je úplne zapracované do maslovej zmesi. Podobne postupujeme aj s ďalšími dvomi vajíčkami.

Potom prisypeme preosiatu múku spolu s kypriacim práškom, pudingom a štipkou soli a prilejeme asi tretinu mlieka. Šľahačom zapracujeme, kým sa prísady nespoja. Dolejeme zvyšok mlieka a vymiešame polotekuté cesto.

Do cesta pridáme pripravené nakrájané jablká a pomarančovú kôru a gumenou varechou ich vmiešame.

Menší plech na pečenie zľahka potrieme maslom, vystelieme papierom na pečenie a nalejeme doň pripravené jablkové cesto. Uhladíme povrch a dáme piecť. Jednoduchý jablkový koláč pečieme na 180 stupňoch asi pol hodinu,  kým je na povrchu sfarbený do zlatohneda a je na dotyk pružný.

Po dopečení ho necháme vychladnúť a potom ho podávame posypaný práškovým cukrom, s kopčekom vyšľahanej škoricovej šľahačky (šľahačka, trochu cukru a pol ČL mletej škorice).

Jablkové je vždy dobré

Ako sa vám páči tento recept na jednoduchý jablkový koláč? Tiež máte radi jablká? Toto obľúbené ovocie je dostupné po celý rok v čerstvom stave. Na našej stránke máme viacero jablkových receptov, ktoré vám chutia, tak si ich pripomeňme:

 

Čierny jablčník

Jablkovo škoricová bábovka ku kávičke

Černicovo jablkový koláč s posýpkou

Jablkový sirup (na teplo aj na studeno)

Jablkové perníky

Leave a Reply