Viete, čo majú perníky a medovníky spoločné? Že sa im len ťažko odoláva. Kombinácia toho správneho korenia lahodnej vône a medu z týchto dobrôt robí neoddeliteľnú súčasť jesenných a zimných dní, najmä sviatkov vianočných. My si už dlhodobo pestujeme vrúcny vzťah k všetkému perníkovému a medovníkovému, čoho výsledkom je slušná zbierka receptov. Po úspechu jesennej...

Viete, čo majú perníky a medovníky spoločné? Že sa im len ťažko odoláva. Kombinácia toho správneho korenia lahodnej vône a medu z týchto dobrôt robí neoddeliteľnú súčasť jesenných a zimných dní, najmä sviatkov vianočných. My si už dlhodobo pestujeme vrúcny vzťah k všetkému perníkovému a medovníkovému, čoho výsledkom je slušná zbierka receptov. Po úspechu jesennej receptovej zbierky máte teraz k dispozícii naše najlepšie perníky a medovníky vo forme odskúšaných a fungujúcich receptov.

Najlepšie perníky a medovníky od Sisters Bakery

Toľko receptov na perníky a medovníky? Áno. A verte, že vás nezačnú nudiť. Každý je svojim spôsobom unikát. Či už svojim zložením alebo svojim postupom prípravy či pečením. Od prastarých tradičných receptov až po modernejšie, novšie – v našej ponuke si určite vyberie každý. Jediná škoda je, že sa cez fotky nedá preniesť tá úžasná perníková vôňa. Asi si ich budete musieť doma napiecť. 🙂

Kliknite na recept, stiahnite si ho vo forme pdf, vytlačte si ho alebo si ho rovno pečte podľa návodu.

  1. Jablkové perníky na jeseň – hneď mäkké a nadýchané. Vaše deti ich budú milovať.
Jablkové perníky
Jablkové perníky

2. Ražné pomarančové perníky – nepodceňujme chuť pomaranča v perníkoch – skvelo sa tam hodí.

ražné pomarančové perníky
ražné pomarančové perníky

3. Perníky s rumovou polevou – takto si ich pamätáme ešte z detstva. Mäkučké a voňavé.

Perníky s rumovou polevou
Perníky s rumovou polevou

4. Plnené perníkové srdiečka poliate čokoládou – náš TOP recept, je tak dobrý, že sme ho zaradili aj do našej knihy.

plnené perníky s čokoládou
plnené perníky s čokoládou

5. Slivkové perníky s čokoládovou polevou – nechajte im dostatok času na dozretie, potom budú úplne naj.

perníkové kolieska s lekvárom a čokoládou
perníkové kolieska s lekvárom a čokoládou

6. Perníkové rezy – potešia nielen bruško a mlsné jazyky, ale aj oči – upečte si tieto krásne perníkové rezy aj vy.

Perníkové rezy
Perníkové rezy

7. Bezlepkové medovníky z kukuričnej múky – aj pre bezlepkáčov máme niečo dobré. Vyskúšate?

bezlepkové medovníky
bezlepkové medovníky

8. Perníkové šišky – trochu netradičné “perníky”, ale zato neodolateľne dobré. Poliate karamelovou polevou sú doslova na zjedenie.

perníkové šišky
perníkové šišky

9. Perníkový chlebík z ražnej múky – nechce sa vám vykrajovať perníčky? Máme pre vás šikovný recept – nalejte do formy a upečte si tento voňavý perníkový chlebík.

perníkový chlebík
perníkový chlebík

10. Chrumkavé špekulacius keksíky s marcipíánovou plnkou – perníky môžu byť aj chrumkavé. Poznáte špekuliacius keksíky? Tie musíte ochutnať!

špekulacius
špekulacius

Voňavé recepty

Vybrali ste si? Náš perníkový arzenál je bohatý, veríme, že ste si medzi perníkovými receptami našli svojho favorita. Alebo dvoch, troch… 🙂

Všetky recepty sme piekli už niekoľkokrát a vždy zožali úspech. Sme totižto také perníkové maniačky. Na perníkoch “fičíme” celý rok, nie sú to pre nás len vianočné koláče aj keď najlepšie chutia práve na Vianoce.

Máte aj vy nejaký perníkový recept, ktorý je váš top? Napíšte nám na michaela@sistersbakery.sk a podeľte sa s nami. Obohatíte tak našu perníkovú zbierku.

 

Leave a Reply