Jeseň je krásne ročné obdobie plné teplých farieb, dobrého jedla a chutných koláčov. Aspoň tak to vidíme my. A preto sme zozbierali všetky naše tekvicové recepty, sladké aj slané, aby ste si mohli na jednom mieste vybrať, čo si práve dnes napečiete. Je len na vás a na vašej chuti, ktorý koláč alebo pečivo si...

Jeseň je krásne ročné obdobie plné teplých farieb, dobrého jedla a chutných koláčov. Aspoň tak to vidíme my. A preto sme zozbierali všetky naše tekvicové recepty, sladké aj slané, aby ste si mohli na jednom mieste vybrať, čo si práve dnes napečiete. Je len na vás a na vašej chuti, ktorý koláč alebo pečivo si vyberiete. Za nás vám vieme povedať, že nám chutia všetky, ako ich tu vidíte.

Tekvicové recepty od Sisters Bakery

Pozývame vás teda pozrieť si našu zbierku. Tekvicové recepty z našej dielne treba aspoň raz za rok vyskúšať. Ideálne v sezóne, pretože vtedy chutia najlepšie.

Tekvicová vianočka s tekvicovými semiačkami

Poznáte našu vychýrenú vianočku, ktorú podľa nás už pečú tisícky ľudí? Tak my sme ju trochu preonáčili a spravili ju v tekvicovej verzii. Krásna jesenná farba, jemná chuť a chrumkavé tekvicové jadierka – to vás čaká, keď si ju upečiete podľa nášho receptu. Vyskúšajte našu tekvicovú vianočku, je to veľmi príjemná sezónna obmena obľúbeného sladkého pečiva.

Tekvicové cookies s bielou čokoládou

Verte, že keď ich vyskúšate, vaše deti sa vám zavďačia. Tieto malé tekvicové koláčiky cookies dlho vydržia a sú dobrou odmenou k desiate alebo olovrantu. Keď ich budete piecť, zapojte do práce aj vaše deťúrence, verte, že im budú chutiť o to viac.

Tekvicový perník s lieskovcami

Nič vám nerozvonia kuchyňu ako práve tento tekvicový perník s lieskovými orieškami. Je takou predzvesťou jesene, ale verte, že vám bude chutiť bez ohľadu na ročné obdobie. Tento koláčik je nielen krásny, zafarbený vďaka tekvici do jesenných odtieňov, ale aj výborne chutí.

Tekvicový perník
Tekvicový perník

Kváskový tekvicový chlieb

Ak ste fanúšikom kváskovania, máme pre vás ďalší odskúšaný a najmä chutný recept na domáci chlieb. Tentoraz vám predstavujeme kváskový chlieb s tekvicou a tekvicovými semiačkami.

 

Pozdávajú sa vám naše tekvicové recepty? Tak poďte spolu s nami čítať ďalej, ešte ich máme pre vás niekoľko.

Tekvicové pečené šišky

Nielen pre deti je táto jesenná maškrta. Tekvicové mini šišky, ktoré si upečieme v rúre, sú zdravšou verziou tých klasických a najmä sú tak trochu netradičnou maškrtkou nielen pre deti. Ak máte po ruke trochu tekvicového pyré a premýšľate, čo s ním, skúste tento náš recept. Neoľutujete.

Jednoduchý a rýchly tekvicový koláč

Hit tejto jesennej sezóny. Koláč, ktorý zvládne aj začiatočník. Jeho príprava vám zaberie len pár minút. Len zamiešate a pečiete. A potom si vychutnávate voňavý, mäkký a nadýchaný tekvicový koláč dômyselne dochutený tým správnym jesenným korením. Tento recept proste musíte vyskúšať.

Jednoduchý a rýchly tekvicový koláč
Jednoduchý a rýchly tekvicový koláč

Kváskové rožky s tekvicovým pyré

Naše dobré skúsenosti s pridávaním tekvice do kysnutého pečiva sme zužitkovali aj v tomto prípade. Kváskové rožky s tekvicovým pyré sú jednoducho super. Mäkké, jemné a ak by ste sa báli, že v nich bude cítiť tekvicu – tak sa nebojte. Tekvica im “iba” odovzdá krásnu farbu a vláčnosť.

Tekvicový koláč Pumpkin Pie

Poznáte ho z filmov, možno ste ho už ochutnali na nejakej dovolenke, ale teraz si ho môžete podľa nášho receptu upiecť aj doma. Vyskúšajte tradičný americký tekvicový koláč známy ako Pumpkin pie.

Tekvicový koláč Pumpkin pie
Tekvicový koláč Pumpkin pie

Jablkovo tekvicový sirup

Nechce sa vám piecť? A stále máte veľa tekvice a už neviete, čo s ňou? Skombinujte ju s jablkami a správnou kombináciou voňavého korenia do jedinečného jesenného sirupu. Jablkovo – tekvicový sirup s badiánom si potom môžete vychutnávať za studena ale aj ako teplý nápoj na zahriatie.

Tekvicový roláda s plnkou z čerstvého syra

Pridávame ešte jeden tekvicový recept. V plnej svojej kráse sa vám predstavuje tekvicová roláda s veľmi dobrou plnkou. Ak si myslíte, že nastal čas vyskúšať nejaký nový, “neokukaný” recept, tak potom určite upečte túto roládu.

Tekvicové žemličky

Aj oči by jedli, ako sa hovorí. Preto je niekedy dôležité, ako naše jedlo vyzerá. A tieto tekvicové žemličky v tvare malých tekvičiek sú ozaj milé. Čo poviete? Jemne sladké pečivo z kysnutého cesta obohateného tekvicovým pyré nesmú u nás chýbať na stole žiadnu jeseň.

Tekvicové žemličky
Tekvicové žemličky

Tekvicové recepty

Tak to boli naše tekvicové recepty. Myslíme, že tu sa už dá z čoho vyberať, čo poviete?

Či sladké, či slané, svoje si tu nájde každý. Tak nech vám s nami chutí a napíšte nám, ktorý recept vás najviac oslovil.

Leave a Reply