Pečenie je vášeň a verím, že ak súhlasíte, tak sa vám zídu dobré recepty. Recepty, ktoré sa stali “evergrínmi”, recepty, ktoré odolali času a prežívajú stáročia. Prečo? Pretože sú poctivé, v svojej podstate jednoduché a najmä – dobré. A o to ide, no nie? Pečeniu a zbieraniu receptov sa venujem už roky a povedala som...

Pečenie je vášeň a verím, že ak súhlasíte, tak sa vám zídu dobré recepty. Recepty, ktoré sa stali “evergrínmi”, recepty, ktoré odolali času a prežívajú stáročia. Prečo? Pretože sú poctivé, v svojej podstate jednoduché a najmä – dobré. A o to ide, no nie? Pečeniu a zbieraniu receptov sa venujem už roky a povedala som si, že to najlepšie spíšem a zaarchivujem v podobe receptových kroník – kníh. Tak vznikli moje knihy s názvom Takmer zabudnuté recepty. Sú v nich tie najlepšie recepty na sladké a slané pečenie, na ktoré by bola škoda zabudnúť.

Takmer zabudnuté recepty

Pre koho sú moje knihy určené?

Písala som ich najprv len pre seba a pre moje deti. Zozbierala som v nich tie najlepšie recepty po mojich a manželových babkách a pratetách. Potom som si však povedala, prečo ich neposunúť ďalej? Aby sa aj do iných rodín dostala zbierka toho najlepšieho. Obe moje knihy sú teda určené pre všetkých, kto rád pečie. Kto má rád dobré domáce koláče, zákusky a pečivo. Ak sa nebojíte vyhrnúť rukávy, zapnúť rúru a piecť, potom sú tieto recepty aj pre vás.

Nehľadajte tu žiadne receptové módne výstrelky. Ja vsádzam na klasiku, ktorá je rokmi až stáročiami overená, ktorá v sebe skrýva tie najlepšie cukrárske a pekárske skúsenosti a postupy. Na moje recepty nemusíte zháňať netradičné suroviny. Stačí väčšinou to, čo väčšina z nás má určite doma.

Všetky recepty v mojich knihách som odskúšala mnohokrát nielen ja, ale aj tisícky ľudí na Slovensku aj v Čechách, ktorí si už moje knihy kúpili.

Moje knihy si kupujú ľudia, ktorí radi pečú alebo zbierajú kuchárske knihy. Mamy pre dcéry, dcéry pre mamy. Manželia ich kupujú manželkám pod stromček, manželky ich kupujú manželom ako prekvapenie. A potom mi posielajú fotky, ako parádne napiekli :-). Kamarátky nimi obdarúvavajú svoje kamarátky k sviatku, alebo len tak – pre potešenie.

Recepty v knihách

Aké recepty v knihách nájdem?

Prvá časť – Takmer zabudnuté recepty – obsahuje 70 receptov na sladké a slané pečenie, ktoré som spísala zo zažltnutých zošitkov a otrhaných papierikov, ktoré mi zanechali moje babky a ktoré som dostala do daru po manželových babičkách a tetách. Sú zoradené do kapitol podľa príležitostí a tak si ľahko vyľadáte napríklad vianočné recepty, slané pečivo či ovocné koláče. Kliknite na odkaz a pozrite si register a ukážku receptov z knihy.

Takmer zabudnuté recepty
Takmer zabudnuté recepty

Druhá časť – voľné pokračovanie jednotky – sa volá Takmer zabudnuté recepty 2 – klenoty rakúsko-uhorskej kuchyne a v nej nájdete 71 receptov na sladké a slané pečenie. Pri jej tvorbe som nielen piekla a fotila, ale najmä veľa pátrala po starých príbehoch jedál a receptov. Poviem vám, veľmi veľa som sa naučila a spoznala. Mnohé príbehy a historické súvislosti boli tak zaujímavé, že by sa len o tom dala napísať jedna celá kniha. Verím, že aj vy budete prekvapení ale aj pobavení kulinárskymi príbehmi, ktoré som v dvojke k jednotlivým receptom spísala. Kliknite na odkaz a pozrite si register a ukážku receptov z knihy.

Takmer zabudnuté recepty 2
Takmer zabudnuté recepty 2

 

Kde si môžem knihy kúpiť?

Obe moje knihy si môžeš kúpiť aj hneď teraz na mojej stránke – a ja ti ich obratom pošlem. Stačí sa prekliknúť SEM a vybrať si, či si prosíš jednu alebo rovno obe knižky. V čase, keď píšem tento príspevok, sú obe knihy ešte dostupné, jednotka sa ale pomaly blíži k vypredaniu.

Okrem toho si však moje knihy nájdeš takmer vo všetkých online kníhkupectvách ale aj v kamených kníhkupectvách ako napr. Martinus alebo Panta Rhei.

 

Všetkým, ktorí si moje knihy kúpia, ďakujem za priazeň a podporu :-). Veľmi si ju vážim a verím, že vám knihy poslúžia.

Nech vám s nami chutí!

Michaela Smolová

recepty
 

Leave a Reply